top of page

Ayrılık acısı, hiç bu kadar güzel anlatılmamıştı.Asena Akan’ın müziği, Suada Congar’ın dizeleriyle buluştu ve yüreklere dokunan muhteşem bir şarkı ortaya çıktı.

Yıllardır kendi bestelediği pozitif temalı şarkılarıyla tanınan ve birçok konsere imza atmış olan müzisyen ve şarkıcı Asena Akan, bu kez hüzünlü bir ayrılık şarkısıyla dinleyiciyle buluşuyor.

Akan, “ Ben, Ben Oldum.” adlı eserin öyküsünü şöyle anlatıyor:

“ Hepimizin benzer ve farklı hikayeleri var. Ben müzik yolculuğuma, önce kendi hikayemi anlatarak başladım. Takip eden çalışmalarımda bir yandan Anadolu’nun özgün, birleştirici ve kucaklayıcı seslerinden; öte yandan caz müziğinin çok sesli demokratik, ve evrensel doğasından ilham aldım.

İki yıldır Suada Congar’ın yarattığı müzikal kahramanları için yaptığı şarkılarını seslendiriyorum. Geçen yıl benimle bu şiirini paylaştı ve benim bestelememi istedi. Sözleri okuduğum anda; ayrılığa dair, hepimizin yaşadığı hüzün ve derin acıyı anlatan dizelerle bağ kurdum. Ama beni asıl etkileyen, ‘Ben, Ben oldum.’ cümlesi oldu. Aslında acı tatlı tüm duyguların, insanı gerçekte kendisi olmaya iten bir deneyim olduğunu anlatıyordu bu cümle. Teklifi tereddütsüz kabul ettim. Sözler, içimden akan melodilerle buluşmaya başlamıştı bile. Sonrasında değerli müzisyen arkadaşlarımızın katkısı ve sevgili Yuriy Ryadchenko’nun sihirli dokunuşlarıyla son şeklini aldı.”

Şarkı için çekilen klibin yönetmenliğini Sofya Akan üstlendi.
Comments


Featured Posts
Recent Posts
Follow Us
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic
Search By Tags
bottom of page